Instrukcje obsługi

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Szablony odpowiedzi
  3. Inne problemy

1. Wstęp

Niniejsza instrukcja jest uzupełnia w odpowiedzi na Wasze pytania. Jeśli masz problem z obsługą portalu, to napisz do nas na adres email: pomoc[małpa]mini-ankiety.pl

2. Szablony odpowiedzi

Szablony odpowiedzi to funkcjonalność portalu, która służy jako ułatwienie tworzenia odpowiedzi do pytań.

Dzięki szablonom odpowiedzi możemy raz stworzony przez nas zestaw odpowiedzi wielokrotnie przypisywać do kolejnych pytań. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku tworzeniu pytań, w których odpowiedzi są, np. jakąś skalą lub po prostu chcemy, aby ankieta była spójna.

szablony odpowiedzi - obrazek 1. Aby rozpocząć pracę z szablonami odpowiedzi należy w tradycyjny sposób (za pomocą przycisku "dodaj odpowiedź") stworzyć zbiór odpowiedzi, z którego będziemy chcieli stworzyć szablon. Na obrazku są to odpowiedzi: "tak" oraz "nie". W kolejnym kroku należy zapisać odpowiedzi jako szablon. Żeby to zrobić należy wpisać nazwę nowego szablonu, a następnie nacisnąć przycisk "zapisz odpowiedzi jako szablon".

szablony odpowiedzi - obrazek 2. W czasie tworzenia kolejnego pytania, jeśli chcemy wykorzystać wcześniej stworzony szablon, musimy wybrać go z "listy wszystkich szablonów" a następnie użyć przycisku "przypisz szablon odpowiedzi".

W każdej chwili możemy też skasować szablon za pomocą przycisku "kasuj szablon".

szablony odpowiedzi - obrazek 3. Po chwili od użycia przycisku "przypisz szablon odpowiedzi" pytanie zostanie uzupełnione o odpowiedzi z szablonu.

3. Inne problemy

W razie problemów z obsługą portalu pytania prosimy kierować na adres email:
pomoc[małpa]mini-ankiety.pl

wróć na górę